Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 08:00-20:00

Permanentā grima uzacīm tehnika

Permanentais grims – pieprasīta kosmetoloģiskā procedūra, kura nav zaudējusi savu aktualitāti jau vairāk kā 10 gadus. Mūsdienu kosmetologijas iespējas nestāv uz vietas, pilnveidojoties ar katru gadu. Ja agrāk permanentais grims acīm, lūpām, uzacīm tika veikts pēc vienas- divām standarta tehnikām, tad šobrīd viņu skaits ir pieaudzis. Parunāsim par populārajām permanentā grima pamata tehnikām 2020.gadā.

Tehnika “matiņi”

Universālā metodika, kura ļauj veikt permanento grimu uzacīm, praktiski jebkuram ādas tipam. Darba procesā meistars iezīmē ar aprīkojumu atsevišķi katru matiņu. Tas ļauj sasniegt maksimālo dabiskumu. Protams, matiņu permanentais grims prasīs daudz pūļu no meistara puses, taču rezultāts būs tā vērts. Parasti, šādas uzacis izskatās dabiski, atpazīt tajās permanento meikapu ir grūti.

Eksistē trīs bāzes sistēmas, pēc kurām tiek veikts matiņu grims.

  • Visi “matiņi” ir apmēram vienāda garuma, izpildīti kā mazas plānas svītriņas.
  • Aziātu. Secīgi mainās matiņu garums, kā arī intensitāte. Dažreiz maina pat matiņu virzienu.
  • Kombinētā (tiek apvienotas divas-trīs metodikas).

Ēnu permanentais grims uzacīm (uzsmidzināšana)

Viena no agrajām tehnikām, kura parādījās šīs procedūras popularitātes pirmsākumos, kā permanentais grims uzacīm. Vizuāli izskatās tā, it kā uzacs būtu iekrāsota ar ēnām vai mīkstiem zīmuļiem. Strādājot ar uzsmidzināšanu, meistars ievada krāsvielu maksimāli dziļi. Tas dod iespēju radīt vieglas ēnas efektu, izceļot uzacs dabīgo formu un nedaudz koriģējot tās izliekumu. Šī grima tipa viena no priekšrocībām – dabiskums. Ēnu meikaps nekrīt acīs, tai pat laikā izdevīgi pasvītro uzacu izliekumu, tās piesātināti iekrāsojot. Vēl viens uzsmidzināšanas plusiņš – saudzējošais efekts (salīdzinot ar klasisko tatuāžu). Pēc vēlmes to var kombinēt ar lielāko daļu izplatīto metodiku.

Permanentais grims “pūdera uzacis”

Tehnika, kura parādījās salīdzinoši nesen, taču jau kļuvusi populāra daudzās pasaules valstīs. Krāsviela tiek iztušēta zem ādas. Pateicoties tam, dabiskās uzacis iegūst iespaidīgu apjomu, izteiksmīgu formu, ļoti akurātu ārējo izskatu. Tāpat, kā iepriekšējā gadījumā, šādas uzacis izskatās kā nedaudz iekrāsotas ar zīmuli vai matētām ēnām. Tas ir stilīgs, neuzkrītošs grims, kurš atšķiras ar maksimālu dabīgumu. Procedūras rezultāts ir atkarīgs no dabisko matiņu daudzuma. Šāds darbs prasa no meistara solīdu pieredzi.

Akvareļa grims

“Akvarelis” – vēl viens populārs trends. Salīdzinoši jaunā tehnika ļauj pārsteidzoši dabīgi uzklāt pigmentu, saglabājot plūstošas līniju pārejas, kā arī pigmentējošos toņus. Iegūtais tēls ir dabisks, vienlaicīgi – spilgts, drosmīgs. Papildus priekšrocība – noturība (grims saglabājas ne mazāk kā 1.5 gadus). Atsevišķā kategorijā jāizdala pikseļu grims, kurš nodrošina 3D efektu, ļaujot “spēlēties” ar krāsu. Tāpat bieži to izmanto lūpu tatuāžā.

Kā izvēlēties piemērotāko permanentā meikapa tehniku

Izvēle ir atkarīga no ādas tipa. Visvairāk ir paveicies nedaudzajām normālas ādas tipa īpašniecēm – tām derēs jebkura metodika.

Sausas ādas tips ir ļoti jūtīgs, kas bieži vien neļauj izpildīt akurātu grimu, bez bojājumiem un mikrotraumām. Šādām jaunietēm tiek ieteikta saudzējoša tehnika “akvarelis”. Uzacs loka iezīmēšanai izmanto matiņu vai kombinēto metodiku (arī delikātu, saudzējošu).

Grūtāk darboties ar taukainu ādu, kurai ir raksturīga tauku dziedzeru pārbagātība, kā arī bieža atjaunošanās (reģenerācija). Šādos gadījumos iesaka šotēšanu (pūdera uzsmidzināšanu), kad pigments tiek ievadīts dziļāk nekā parasti. Profesionālā izpildījumā šāds grims nezaudē sākotnējo ārējo izskatu 12-15 mēnešu garumā.

Atsevišķi jāpiemin novecojoša āda. Veicot šādu permanento meikapu, noteikti jāņem vērā ādas reljefs (dziļas un mīmiskas grumbas krāsvielas ievadīšanas zonā). Šeit neizmanto šotēšanu ar vienmērīgām precīzām kontūrām.

Mikropigmentācijas centra Sky Beauty meistari strādā populārajās permanentā grima tehnikās. Mēs palīdzēsim izvēlēties piemērotu grima tehniku un pārvērtīsim Jūsu uzacis mākslas darbā.


Dalīties