Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 08:00-20:00
Pieraksts:
+371 248 86 555

Kas ir jāzina par COVID-19

VESELĪBAS MINISTRIJA UN SLIMĪBU PROFILAKSES KONTROLES CENTRS atgādina, kas ir jāzina par COVID-19!

Kāpēc gados vecākiem cilvēkiem jāievēro pastiprināta piesardzība koronavīrusa COVID-19 laikā?

Vecāka gadagājuma ļaudīm, cilvēkiem ar novājinātu imunitāti un hroniskām saslimšanām, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu, sirds un asinsvadu saslimšanām vai diabētu, ir augstāks risks saslimt ar COVID-19 smagākā formā. Lai nesaslimtu ar koronavīrusu ir rūpīgi jāievēro fiziskā distancēšanās jeb attālums starp cilvēkiem, higiēnas un profilakses pasākumi, kā arī jāseko līdzi savam veselības stāvoklis. Lielākā daļa saslimušo ar koronavīrusu COVID-19 (apmēram 80%) atveseļojas bez īpašas ārstēšanas, taču riska grupā esošajiem pacientiem slimības gaita ar koronavīrusu ir smagāka un var izpausties ar elpošanas traucējumiem, plaušu karsoni u.tml.

Ko darīt, ja ieplānots ārsta apmeklējums? Kā norāda VESELĪBAS MINISTRIJA UN SLIMĪBU PROFILAKSES KONTROLES CENTRS, tad ārkārtas situācijas laikā plānveida palīdzības sniegšana ārstniecības iestādēs var būt ierobežota vai atcelta. Pirms plānotā apmeklējuma ieteicams sazināties ar ārstniecības iestādi, lai noskaidrotu, vai tā atcelta vai pārcelta. Iestādēs, kurās tiek paņemtas analīzes ar aizdomām par saslimšanu ar COVID-19, šie pacienti tiek īpaši norobežoti, lai izvairītos no saskarsmes ar citiem, tāpēc nav pamata uztraukumam par iespējamu tiešu kontaktu ar inficētām koronavīrusa personām.

Kā izvairīties no saslimšanas ar vīrusu COVID-19?

  • Bieži un rūpīgi jāmazgā rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma.
  • Ja rokas nav iespējams nomazgāt, tās ieteicams dezinficēt ar speciāliem roku dezinfekcijas līdzekļiem.
  • Jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas un došanās ciemos.
  • Jāievēro vismaz 2 metru distance no citiem cilvēkiem, īpaši, ja kāds klepo vai šķauda.
  • Pašam klepojot un šķaudot, jānosedz sava mute un deguns ar papīra salveti, kas pēc lietošanas jāizmet atkritumos un jānomazgā rokas.
  • Ja nav salvetes, jāklepo vai jāšķauda saliektā elkonī.
  • Regulāri jātīra jāvēdina telpas.

Vai es drīkstu doties pastaigā svaigā gaisā?

Cilvēki, kuriem nav noteikti karantīnas ierobežojumi saistībā ar COVID-19, drīkst doties pastaigās ārpus mājām, taču ieteicams izvairīties no sabiedriskām vietām, kurās pulcējas daudz cilvēku, pēc iespējas ievērojot fizisko distancēšanos. Pēc atgriešanās mājās, obligāti rūpīgi jānomazgā rokas, lai izvairītos no koronavīrusa saslimšanas.

Mums rūp jūsu veselība!


Dalīties